OGÓLNOPOLSKA ORGANIZACJA TAEKWON-DO ITF

 

All Poland ITF Taekwon-do Organization
   facebook
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
GALERIA ARCHIWUM

 

 
2015

 

19 MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW TAEKWON-DO I 25 KONGRES ITF W BUŁGARII

 

 

Wiadomości w erze facebooka nie najświeższe, ale za to oficjalne.

19 WTC przeszły do historii. Wszyscy chwalili sobie wybór Plovdiv na miejsce imprezy oraz jej świetną organizację. Mamy nadzieję, że były to ostatnie mistrzostwa bez udziału reprezentacji Polski.

Podczas mistrzostw odbył się 25 Kongres ITF na którym wybrano nowego prezydenta, został nim dotychczasowy sekretarz Master Ri Yong Son. Prof. Chang Ung przeszedł na emeryturę, zachowując dożywotni tytuł honorowego prezydenta ITF.

Po kongresie odbyły się egzaminy na ostatni techniczny stopień taekwon-do 7 dan, podczas których tą zaszczytną promocję otrzymał,  między innymi, prezes naszej organizacji Sławomir Gruszczyński. Następne Mistrzostwa Świata Seniorów odbędą się w stolicy Korei Północnej Pyongyang za dwa lata (2017), wcześniej bo już za rok (2016) czekają nas Mistrzostwa Europy Weteranów, Seniorów, Juniorów i Dzieci w Andrii we Włoszech i Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Tesalonikach w Grecji. Życzymy zatem wszystkim trenerom i zawodnikom owocnych przygotowań.

 

 

CERTYFIKAT

 


LETNI OBÓZ SPORTOWY TAEKWON-DO W ZWIERZYŃCU - RELACJA

 
W dniach 14-26 lipca br.  w miejscowości Zwierzyniec odbył się Letni Obóz Sportowy Taekwon-do. Już trzeci raz z rzędu wybraliśmy tą miejscowość ze względu na doskonałe warunki do treningu i wypoczynku. Osoby, które pierwszy raz były w Zwierzyńcu zachwyciły się jego urodą i niepowtarzalnym klimatem. Osobom goszczącym tu po raz trzeci postaraliśmy się wynagrodzić „monotonię” atrakcyjnym programem i dużą ilością nagród do zdobycia. Pomiędzy dwa obowiązkowe i jeden nieobowiązkowy trening dziennie, do obozowego dziennika zajęć wpisaliśmy:

  • kąpiele w Stawach Echo
  • ogniska, tradycyjne z pieczeniem kiełbasek i nowoczesne z pizzą
  • wycieczki - na Bukową Górę, do Muzeum Przyrody, do zabytkowego Browaru Zwierzynieckiego, do ZOO w Zamościu, do Szczebrzeszyna zobaczyć Chrząszcza, na spływ kajakowy rzeką Wieprz
  • konkursy ze wspomnianymi nagrodami - Test Komandosa” (strzelanie z karabinka + strzelanie z pistoletu + rozbicia desek), „Triatlon Ratownika” (bieg w piaszczystym terenie o dużym nachyleniu + pływanie + nurkowanie z wyławianiem przedmiotu), Konkurs Malarski (co najbardziej podobało mi się w Zwierzyńcu?), Konkurs Czystości (trwający najdłużej, bo 10 dni), oraz mecz koszykarski kadra kontra uczestnicy.

Uczestnicy obozu jako nagrody zdobywali: spersonalizowane nieśmiertelniki tzw. „Dog Tabs”, książki „W krainie jodły, buka i tarpana”, albumy z twórczością malarki Roztocza, Aleksandry Wachniewskiej, mapy Roztoczańskiego Parku Narodowego, kubki długopisy i smycze z logo RPN, zaproszenia na pizzę do miejscowej restauracji oraz pamiątkowe certyfikaty z podpisem twórcy taekwon-do gen. Choi Hong Hi.
Dodatkowo 24 osoby podwyższyły swój poziom zaawansowania poprzez zdanie egzaminu na następny stopień szkoleniowy. Pyszne jedzenie i wspaniała pogoda dopełniły satysfakcji z tego pełnego nauki, wypoczynku oraz rozrywki spotkania „rodzinnego” taekwondoków.

 

Relację sporządziła:

IV Dan Ewa Gruszczyńska


 


MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM TECHNICZNE Z SGM HWANG HO YONG - RELACJA

W dniach 10, 11, 12 lipca br. w Lublinie odbyło się międzynarodowe seminarium techniczne z prezydentem seniorem ITF, IX Danem Hwang Ho Yong.
Seminarium było okazją do przeprowadzenia kursu sędziów międzynarodowych i egzaminów na stopnie mistrzowskie do V dan włącznie.

Uprawnienia sędziowskie otrzymali:

V Dan Mirosław Pękul - A klasa
IV Dan Ewa Gruszczyńska - A klasa
III Dan Zbigniew Cierech - B klasa
II Dan Piotr Janas - B klasa
II Dan Tomasz Góral - B klasa
II Dan Krzysztof Wrona - B klasa

Na stopnie Dan promowani zostali:

Jarosław Bigos - V Dan
Krzysztof Machała - V Dan
Zbigniew Stola - IV Dan
Izabela Grodzicka - IV Dan
Ireneusz Jasiński - III Dan
Tomasz Góral - III Dan
Kamil Uchnast - II Dan
Łukasz Kwiatek - I Dan

Gratulujemy zdobytych uprawnień i stopni. Zapraszamy do naszej galerii. Poniżej lista uczestników seminarium.


 LISTA UCZESTNIKÓW SEMINARIUM
 


MISTRZOSTWA OOT ITF - RELACJA

 

Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF w Nałęczowie za nami. Były to zawody rocznicowe z okazji10-cio lecia działalności OOT ITF. Wzięło w nich udział 130 zawodników reprezentujących 10 klubów z różnych rejonów Polski, dokładnie z 4 województw: lubelskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Podajemy wyniki mistrzostw i zapraszamy do galerii gdzie znajdziecie parę zdjęć z tego wydarzenia.


 WYNIKI
 


MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM TECHNICZNE I KURS SĘDZIÓW MIĘDZYNARODOWYCH Z SGM HWANG HO YONG


W dniach 10, 11, i 12 lipca br. w Lublinie odbędzie się międzynarodowe seminarium techniczne i kurs sedziów międzynarodowych z IX danem SGM Hwang Ho Yong. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje. W razie niejasności prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny z prezesem Sławomirem Gruszczyńskim.


 
INFO
 


MISTRZOSTWA OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF


Szanowni Państwo

 
W dniu 6 czerwca 2015 roku, w Nałęczowie, odbędą się Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITFSerdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tych zawodach. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem zawodów.


Zbigniew Stola
Sekretarz Generalny OOTKD ITF


                                               
KOMUNIKAT       KARTA ZGŁOSZENIA         PLAKAT MISTRZOSTW OOT ITF

 


LETNI OBÓZ SPORTOWY TAEKWON-DO W ZWIERZYŃCU


Organizator, Lubelska Szkoła Taekwon-do zaprasza do wzięcia udziału w Letnim Obozie Taekwon-do, który odbędzie się w terminie 14 - 26 lipca 2015 r. w Zwierzyńcu. Szczegółowe informacje poniżej. 
OFERTA      
 
KARTA UCZESTNIKA                    
 
DRUK DOFINANSOWANIA                      
ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH OBOZÓW W ZWIERZYŃCU
                    

 


LETNI OBÓZ SPORTOWY TAEKWON-DO W OLEJNICY


Organizator, Klub Sportów Walki „AVASATARE” Brzeg Dolny zaprasza do wzięcia udziału w Letnim Obozie Taekwon-do, który odbędzie się w terminie 15 - 26 sierpnia 2015 r. w Olejnicy. Szczegółowe informacje poniżej.


            
ULOTKA A    ULOTKA B

 


PUCHAR POMORZA W TAEKWON-DO ITF - RELACJA

 

Dnia 11 kwietnia 2015 r. w miejscowości Gościno odbył się Puchar Pomorza w Taekwon-do ITF. W rywalizacji wzięło udział 139 zawodników z 10 klubów zrzeszonych w naszej organizacji. Zawody te zbiegły się z 60-ą rocznicą powstania Taekwon-do, w związku z tym jako trofea przygotowano specjalne medale. Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie - specjalne podziękowania należą się głównemu organizatorowi, prezesowi Gościńskiej Szkoły Taekwon-do Panu Ireneuszowi Jasińskiemu, który zatroszczył się o miłą atmosferę oraz cenne nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników i klubów. Poniżej szczegółowe wyniki zawodów:


Relację sporządziła:

IV Dan Ewa Gruszczyńska 
WYNIKI


 


CZECH OPEN 2015

W dniach 28-29 marca 2015 roku w Nymburku (Czechy) odbyły się zawody pucharowe taekwon-do pod nazwą Czech Open. Rywalizowało 320 zawodników z 9 krajów (33 kluby). Polskę reprezentowały 4 kluby (zrzeszone w naszej organizacji) zdobywając w sumie 12 medali. Zapraszamy do naszej galerii.

 
 

Miejsce
klubu
Nazwa
klubu
Liczba
medali
Ilość
osób
21
Lubelska Szkoła
Taekwon-do
1 złoty
1 brązowy
2
24
Klub Sportów Walki
Avasatare
5 brązowych
15
27
Dęblińska Szkoła
Taekwon-do
4 brązowe
5
30
Gościńska Szkoła
Taekwon-do
1 brązowy
2WYNIKI OGÓLNE 


 


PUCHAR POMORZA TKD 2015

Szanowni Państwo

 

W dniu 11 kwietnia 2015 roku, w Gościnie, odbędzie się Puchar Pomorza Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF. Termin zawodów przypada dokładnie w 60-tą rocznicę przyjęcia nazwy Taekwon-do. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tej rocznicowej imprezie.
Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem zawodów.


 

Sławomir Gruszczyński
Prezes OOTKD ITF
          
 


                                    
KOMUNIKAT      ZGŁOSZENIE         MEDAL

 

AKTUALNOŚCIORGANIZACJAGALERIA ARCHIWUMREGULAMINYLINKIKONTAKT