OGÓLNOPOLSKA ORGANIZACJA TAEKWON-DO ITF

 

All Poland ITF Taekwon-do Organization
   facebook
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
GALERIA ARCHIWUM

 

 
2016

 

 

MIĘDZYNARODOWE I NARODOWE SEMINARIUM TECHNICZNE Z IX DANEM GM HWANG HO YONGIEM.

 

Zapraszamy do udziału.

 

 

Relacja:

21, 22 i 23 października br. w Nałęczowie odbyło się seminarium szkoleniowe z wiceprezydentem Międzynarodowej Organizacji Taekwon-do (ITF) IX Danem profesorem Hwang Ho Yongiem.

W seminarium brało udział 35 -u posiadaczy wyższych stopni technicznych z 9 klubów zrzeszonych w Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.

Na zakończenie odbył się egzamin, na którym kolejne stopnie zaawansowania zdobyli: Zbigniew Cierech - IV Dan, Marek Rymacki - IV Dan, Dawid Świtoń - III Dan, Marek Lisiewicz - II Dan, Maciej Lasota - I Dan, Paweł Kozak - I Dan, Piotr Niewielski - I Dan i Marcin Wrótny - 1 cup.

W naszej galerii możecie obejrzeć parę zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

 


SPORTOWE OBOZY SZKOLENIOWO WYPOCZYNKOWE

 

Na zakończenie sezonu treningowego 2016/2017 około 200 zawodników trenowało i wypoczywało na trzech obozach sportowych zorganizowanych przez kluby naszej Organizacji, były to obozy w:

  • Rucianem Nidzie (organizator Lubelska Szkoła Taekwon-do)

  • Złotym Stoku (organizator Zespół Szkół Taekwon-do ITF)

  • Borowicach (organizator Klub Sportów Walki Avasatare)

Zapraszam do naszej GALERII na małe fotorelacje z tych ciekawych imprez.

 

Przypominam również o planowanym seminarium z IX danem GM Hwang Ho Yongiem, które odbędzie się 21, 22, 23 października 2016 r. w Lublinie. Proszę o zabezpieczenie sobie wolnego czasu w tym terminie, przygotowanie techniczne do uczestnictwa (i egzaminów) oraz dokonanie dostatecznie wcześnie zgłoszeń. Szczegółowe informacje będą jeszcze publikowane.

 

 

 


MISTRZOSTWA OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF -RELACJA

 

W dniu 11 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF. Zawody miały miejsce w Nałęczowie w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wzięło w nich udział około 150 zawodników z 10 klubów z terenu woj. lubelskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego ( Szkoła Taekwon-do ITF Hwa Rang, Dan Kyol, Lubelska Szkoła Taekwon-do, Szkoła Taekwon-do „Guk Gi”, Dęblińska Szkoła Taekwon-do, Lubelski Klub Sportów Walki Dan, Sportowy Klub Pro Taekwon-do, Kołobrzeska Szkoła Taekwon-do „Jul Dong”, Zespół Szkół Taekwon-do Kołobrzeg, Szkoła Taekwon-do Zagłoba ).

Tradycyjnie przed turniejem odbyło się kilkugodzinne seminarium techniczno-sędziowskie prowadzone przez Mistrza Sławomira Gruszczyńskiego VII dan. Zawody przebiegały bardzo sprawnie i w przyjacielskiej atmosferze. O dobrą aurę spotkania zadbał główny organizator zawodów Pan Zbigniew Stola IV Dan. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy certyfikat udziału i słodki poczęstunek. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali specjalnie tłoczone na to wydarzenie medale oraz dyplomy, a najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe trofea ufundowane przez Pana Jarosława Kucharczyka.

W klasyfikacji generalnej najlepszym klubem została Dęblińska Szkoła Taekwon-do z dorobkiem 12 złotych, 13 srebrnych i 17 brązowych medali. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Taekwon-do Zagłoba zdobywając 8 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale. Trzecie miejsce zajęła Lubelska Szkoła Taekwon-do z dorobkiem 7 złotych, 4 srebrnych i 8 brązowych medali. Tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF otrzymała Anastazja Jędrych ( Dęblińska Szkoła Taekwon-do ), a tytuł najlepszego zawodnika przypadł Dawidowi Kowalikowi ( Lubelska Szkoła Taekwon-do ). Zapraszamy do galerii.

 

Relację sporządziła: IV Dan Ewa Gruszczyńska

 

WYNIKI

 

 


MISTRZOSTWA OGÓLNOPOLSKIEJ ORGANIZACJI TAEKWON-DO ITF

Szanowni Państwo

 
W dniu 11 czerwca 2016 roku, w Nałęczowie, odbędą się Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tych zawodach. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem zawodów.

IV Dan Zbigniew Stola
Sekretarz Generalny OOTKD ITF

 

                                                                                

KOMUNIKAT   APLIKACJA  ZGŁOSZENIA  PLAKAT    DYPLOM   CERTYFIKAT UDZIAŁU

 

 


LETNI SPORTOWY OBÓZ TAEKWON-DO W RUCIANEM NIDZIE (MAZURY)

 

Organizator Lubelska Szkoła Taekwon-do zaprasza do wzięcia udziału w Letnim Sportowym Obozie Taekwon-do, który odbędzie się w terminie 4 - 17 lipca 2016 r. w miejscowości Ruciane Nida. Szczegółowe informacje poniżej.

 

 

                                           

OFERTA  KARTA UCZESTNIKA   DRUK DOFINANSOWANIA

 

 

Ruciane-Nida ze względu na atrakcyjne położenie w sercu Puszczy Piskiej, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, na styku jezior Guzianka Wielka i Nidzkie jest miejscowością, która odgrywa znaczącą rolę w obsłudze ruchu turystycznego. Już u schyłku XIX wieku, dzięki uruchomieniu linii kolejowej i szlaku wodnego Giżycko-Pisz, Ruciane przekształcało się z osady leśnej w ośrodek turystyczny. Po I wojnie światowej około 12 tys. osób rocznie odwiedzało Ruciane, co potwierdzało turystyczny charakter miejscowości, a Ruciane stało się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w dawnych Prusach Wschodnich. Charakteru tego nie utraciło do dziś. Powstało wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych i pól namiotowych, które oferują turystom wypoczynek o różnym standardzie i cenach. Miejscowość posiada największą w północno-wschodniej części kraju bazę turystyczno-wypoczynkową.

 

ZDJĘCIA

 

 


LETNI SPORTOWY OBÓZ TAEKWON-DO W ZŁOTYM STOKU (SUDETY)

 

Zespół Szkół Taekwon-do ITF Kołobrzeg w okresie wakacji letnich od 18 do 29 lipca 2016 r. organizuje obóz sportowy w Złotym Stoku. Miejscowość ta znajduje się w województwie Dolnośląskim na granicy z województwem Opolskim i Republiką Czeską (12 km od przejścia granicznego Paczków - Biały Potok).

Miasteczko położone jest u podnóża Gór Złotych będących pasmem górskim Sudetów. Na terenie Złotego Stoku znajdują się Kopalnia Złota oraz Największy w Polsce Leśny Park Przygody. Wypoczynek w Złotym Stoku może być wspaniałym miejscem do wielu atrakcyjnych wypadów turystycznych, Twierdza Kłodzka, która znajduję się 20 km od miejscowości. Zamek Książ, Wambierzyce, Jaskinia Niedźwiedzia, Góry Stołowe, uzdrowiska w Polanicy Zdroju oraz Lądku Zdroju i wiele innych ciekawych miejsc.

Nad całością czuwać będą doświadczeni instruktorzy Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.

 

Wszelkich informacji udziela III Dan Ireneusz Jasiński tel. 506 800 845.

 

 


MISTRZOSTWA EUROPY TAEKWON-DO ITF, TESSALONIKI, GRECJA

 

Mistrzostwa Europy Grecja Saloniki. Podsumowanie.
W dniach 11-17 kwietnia 2016 odbyły się Mistrzostwa Starego Kontynentu w Taekwon-do ITF zorganizowane przez Grecki Związek TKD ITF oraz Europejską Międzynarodową Federację Taekwondo EITF. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników z 31 państw europejskich. Nasz kraj reprezentowało dwóch zawodników: Maciek Lasota z Zagłoby i Hubert Maciejczyk z Kołobrzegu. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: układach indywidualnych oraz w walkach. W konkurencji układów Maciek Lasota i Hubert Maciejczyk zdobyli brązowe medale (startowało 26 zawodników) a w konkurencji walk nie udało się przebrnąć zawodnikom przez eliminacje. Zawody odbywały się w pięknej hali sportowej PAOK Arena w Salonikach. Zawodom towarzyszyła wspaniała atmosfera pomimo ostrej sportowej rywalizacji. Turniej zaszczycił swoją obecnością nowy prezydent ITF Prof. Mistrz Ri Yong Son.

 

Relację sporzadził:

IV Dan Zbigniew Stola

 

                                                           

INFO           MEDAL AWERS   MEDAL REWERS   BOHATEROWIE   INNE ZDJĘCIA

 

 


CZECH OPEN 2016

 

W miniony weekend 19 i 20 marca w Nymburku koło Pragi (Czechy) został rozegrany prestiżowy Turniej Taekwon-do Czech Open. Wzięło w nim udział ponad 400 zawodników z 11 krajów.

Polskę reprezentowało 19 zawodników z 3 klubów: Klubu Sportów Walki "Avasatare" Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do i Gościńskiej Szkoły Taekwon-do, którzy w sumie zdobyli 9 medali, 3 złote, i 6 brązowych.

 

 „Wyjazd na Czech Open to kolejna lekcja dla nas. Każdy z nas jest bogatszy o nowe doświadczenia niezwykle cenne w dalszym rozwoju. Możemy wyciągać wnioski i wytyczać kierunek dalszej pracy. Zawody dały nam możliwość sprawdzenia się, porównania swoich umiejętności do zawodników europejskiej czołówki”

 

 

V Dan Jarosław Bigos

 

 

        

 WYNIKI      FOTO

 

 


PUCHAR POMORZA TAEKWON-DO ITF 2016 - RELACJA

 

W dniu 2 kwietnia 2016 r. miał miejsce turniej taekwon-do ITF Puchar Pomorza.

Impreza została przygotowana przez Zespól Szkół Taekwon-do ITF Kołobrzeg we współpracy z Ogólnopolska Organizacją Taekwon-do ITF. Zawody rozegrano w pięknej Hali Milenium MOSiR w Kołobrzegu. Nad techniczną całością przebiegu czuwał Pan Ireneusz Jasiński III Dan, który zadbał o miłą i przyjazną atmosferę podczas zawodów.

W turnieju wzięło udział ok. 200 zawodników z terenu Polski. Rywalizowali oni  w 3 konkurencjach, mianowicie: układów, sparringów i technik specjalnych. Dla zwycięzców przygotowano dyplomy oraz specjalnie tłoczone medale z wizerunkiem złotego medalisty mistrzostw świata taekwon-do itf Mistrza Hwang Su Il VII Dan. Najlepszym zawodnikom turnieju organizator zapewnił cenne nagrody rzeczowe.

Przed zawodami odbyło się szkolenie techniczne dla sędziów i trenerów. Przeprowadził je Mistrz Sławomir Gruszczyński VII Dan, który jednocześnie był sędzią głównym zawodów.

Dzięki uprzejmości Pana Ireneusza Jasińskiego, oprócz rywalizacji sportowej, uczestnicy mogli zrelaksować się w Aquaparku Hali Milenium oraz pozwiedzać piękne miasto Kołobrzeg.

Zawody uznać należy za bardzo udane. 

 

Relację sporządziła:

IV Dan Ewa Gruszczyńska

 

         

 WYNIKI    ZDJĘCIA

 

 


PUCHAR POMORZA TAEKWON-DO ITF 2016

Szanowni Państwo

W dniu 2 kwietnia 2016 roku, w Kołobrzegu, odbędzie się
Puchar Pomorza w Taekwon-do ITF.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tych zawodach.

Prosimy zapoznać się z komunikatem zawodów.


Sławomir Gruszczyński
Prezes OO TKD ITF

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW      KARTA ZGŁOSZENIA

 


POLISH OPEN 2016 - RELACJA

 

W dn. 30 stycznia 2016 r. odbył się turniej taekwon-do itf Polish Open. Został on zorganizowany przez Klub Sportów Walki Avasatare pod przewodnictwem Pana Kamila Uchnasta II dan.

Do zawodów zgłoszono 189 zawodników z 9 klubów z rejonu województw lubelskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Tegoroczna impreza stała na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Każdy uczestnik turnieju otrzymał certyfikat udziału oraz  pamiątkowy upominek, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji mogli cieszyć się, specjalnie tłoczonymi na tą okazję, medalami.

Zawody zostały poprzedzone seminarium techniczno sędziowskim przeprowadzonym przez Mistrza Sławomira Gruszczyńskiego VII dan.

Korzystając z okazji zwołano Walne Zebranie członków OOTKD ITF. Debatowano nad sprawami finansowymi i porządkowymi Organizacji. Do najważniejszych postulatów zebrania należy przyjęcie opłaty egzaminacyjnej na stopnie uczniowskie w wysokości 50 zł od stopnia oraz wprowadzenie corocznej opłaty w wysokości 20 zł od każdego członka Organizacji. Opłata ta zostanie przeznaczona na wyjazdy naszej drużyny w Mistrzostwach Europy i Świata.  

 

 

IV dan Ewa Gruszczyńska

 

 

 

WYNIKI

 

 


POLISH OPEN 2016
 
 
Szanowni Państwo
 
W dniu 30 stycznia 2016 roku, w Brzegu Dolnym, odbędzie się turniej Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF pod nazwą Polish Open. Serdecznie zapraszamy zainteresowane kluby do wzięcia udziału w tych zawodach, także niezrzeszone w Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF.
Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem zawodów.
 
 
 Sławomir Gruszczyński
 Prezes OO TKD ITF

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW       KARTA ZGŁOSZENIA

 

 
AKTUALNOŚCIORGANIZACJAGALERIA ARCHIWUMREGULAMINYLINKIKONTAKT